Hazır Site

HAZIR SİTE BLOG

Son beş yılda internet kullanma oranı neredeyse on kat artmıştır. Çağımızda artık internette yer almayan işletmeler, rakipleri ile aynı ortamda bulunamamakta ve müşterilerini kaybetmektedirler. Bu nedenle işletmelerin web sitesi oluşturma ihtiyacı doğmuştur.

İnternet ortamında yer almak, e-postalarınızı kullanmak için öncelikle alan adı(domain) ve web alanı(hosting) hizmetlerinin aktif olması gerekmektedir. Eğer web sitesi yaptırmak istiyorsanız web sitesi tasarım hizmeti de almanız gerekir.

Alan Adı (Domain)
Alan adı, sizin ya da firmanızın internetteki kimliğini ifade eder. sitemnet.com alan adına bir örnektir. Alan adı seçimi önemlidir. Alan adınızın firma unvanınıza ve işinize uygun olması gerekir ayrıca akılda kalıcı ve kısa olmasına dikkat edilmelidir.

Web Alanı (Hosting)
Web alanı, web sitenizin yayınlanması ve e-postalarınız için internet ortamında size ayrılan yerdir. Web alanı seçerken ne kadar hızlı olduğuna, güvenliğine ve en fazla ne kadar ziyaretçi kaldırabileceğine dikkat edilmesi gerekir.

Web Sitesi
Firmanızın, kurumunuzun, şahsınızın imajını, misyonunu ve vizyonunu yansıtan bir tanıtım yoludur. Yani sanal ortamdaki kartvizitiniz anlamına gelmektedir.

Arama Motoru Uyumlu Siteler
PHP tabanlı sitelerdir. Gerektiği yerlerde HTML kullanılabilir. Arama motoru uyumu ile daha fazla kullanıcının size ulaşma imkânı artar.

Web Sitesi Güncelleme
Web sitenizin tamamlanmasıyla beraber güncel tutulması da gerekir. Web sitenizde yapılacak yenilikler kullanıcılarda merak uyandırır bu da web sitenizin daha fazla ziyaret edilmesi anlamına gelir. Web siteniz, içeriğine göre haftalık, aylık ya da yıllık sürelerde güncel tutulur.

Arama Motoru Uyumu (Özellikle Google)
Web sitenizin arama motorlarına uygun şekilde tasarlanması arama motorlarında üst sıralarda çıkmasında etkendir. Arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmak, web siteniz hakkında hiçbir bilgi sahibi olmayan kullanıcıların da web sitenizi bulmasını sağlar.

Dil Seçeneği
Web sitenizin uluslararası alanda da tanınmasını istiyorsanız diğer dillerde de destek vermesini sağlayabilirsiniz. Web sitenizin çoklu dil desteği olması ziyaretçilerinizin sayısını arttıracaktır.

Siz de işinizi internet’e taşıyın!
Kendi siteniz ile büyüyen pazarda yerinizi alın
ve rekabet gücünüzü artırın!

Şablonları İncele

HEMEN ARA
HEMEN YAZ